افزونه WordPress Ping Optimizer

بهینه سازی پینگ ارسالی در وردپرس

زمانی که مطلبی در سایت منتشر میکنید وردپرس به طور اتوماتیک یک پینگ ارسالی به سرویس دهنده ارسال میکند، حال ممکن است نیاز داشته باشید مطالب خود را ویرایش کنید هر بار که مطالب ویرایش میکنید یک پینگ به سرویس دهنده ارسال میشود و همین جا به مشکل بر میخورید، سرویس دهنده ها چندین پینگ دریافت میکنند و  ممکن است آن سرویس دهنده ها سایت شما را به عنوان یک جفنگ شناسایی کنند. بدین گونه رتبه سایت شما افت میکند.
در مرحله اول بهتر است با دقت مطالب ایجاد کنید که نیازی به ویرایش آنها نداشته باشید سپس با معرفی افزونه WordPress Ping Optimizer میتوانید از ارسال پینگ اضافی وردپرس جلوگیری کنید و رتبه سایت خود را حفظ کنید.

هنگامی که یک مطلب را در سایت خود ارسال می کنید، به سرویس های بروزرسانی یک پینگ ارسال می شود، حال اگر همان مطلب را چندین بار ویرایش کنید، این عمل با هر بار که مطلب ارسال یا به روزرسانی می کنید تکرار می شود. و این  کار باعث میشود همه افراد در سراسر جهان از به روز شدن سایت شما آگاه شوند.

سپس گاهی شما مجبور می شوید چندین بار یک مطلب را ویرایش کنید و با هر بار ویرایش یک پینگ به سرویس دهنده ها ارسال می شود، و این امر باعث میشود سایت شما را به عنوان یک جفنگ شناخته شود و این برا بهینه سازی سایت ضرر جدی دارد.

اکنون به راحتی با این افزونه میتوانید به وردپرس بگویید فقط با انتشار مطالب پینگ ارسال کنند نه با ویرایش های مکرر، دیگر فقط یک پینگ برای هر مطلب به طور جداگانه ارسال میشود.

کار با افزونه WordPress Ping Optimizer

در ابتدا افزونه را نصب و فعالسازی کنید، پس از فعالسازی افزونه در بخش تنظیمات پنل مدیریت(پیشخوان) وردپرس گزینه WordPress Ping Optimizer اضافه شده است، به صفحه افزونه بروید و تصویر زیر را مشاهده می کنید.

در باکس  فهرست سرویس های به روزرسانی را می بینید که در اینجا یک سرویس دهنده می باشد، در پایین باکس گزینه Enable pinging با برداشتن تیک آن کلا سرویس ارسال پینگ وردپرس را غیر فعال میشود، گزینه بعدی Limit excessive pinging in short time افزونه ارسال پینگ های پی در پی در مدت کوتاه را محدود می کند.

در بخش ping log گزارشات مربوط به ارسال پینگ را مشاهده می کنید. پس از اینکه تغییرات  را انجام دادید، بر روی دکمه Save Settings کلیک کنید. اگر بر روی دکمه Ping Now کلیک کنید، بلافاصله وردپرس به سرویس هایی که در فهرست بالا است، پینگ ارسال میکند.