افزونه Table of Contents Plus

فهرست بندی مطالب وردپرس

امروز افزونه کاربردی Table of Contents Plus به شما کاربران عزیز معرفی میکنیم، یکسری سایت ها محتویات زیادی دارند و برای راحتی کارشون و خوانایی کاربران مطالب سایت را فهرست بندی میکنند به صورت لیست نمایش میدهند، دقیقا با نصب این افزونه  میتوانید به راحتی همین عملکرد را مانند ویکی پدیا انجام دهید. یک افزونه قدرتمند و کاربر پسند میباشد که به طور اتوماتیک یک شاخص خاص یا جدول محتوا (TOC) برای صفحات طولانی (و انواع پست سفارشی) ایجاد می کند. در اصل مطالب طبقه بندی میکند.

این افزونه علاوه بر نظم که به مطالب سایت شما میدهد مطالب را هم لینک گذاری میکند. امکانات زیادی دارد محتوای جدول به طور پیش فرض قبل از اولین عنوان در یک صفحه نمایش داده می شود. همچنین میتوانید بعد از عنوان یا بالا و پایین، جدول را به نمایش بگذارید. با این کار خلاصه مطالب سایت تان را در اختیار کاربران قرار میدهید و به راحتی مطلبی که مورد نظرشون هست سریع پبدا میکنند و میخوانند و یک نکته که حائز اهمیته این است که تاثیر زیادی در افزایش بازدید و بهینه سازی سایت شما دارد و جدول محتوا، مطالب سایت را بر اساس انتخاب هدینگ(heading)  به ترتیب شماره گذاری منحصر به فرد میکند در ادامه خواهید دید.

کار با افزونه Table of Contents Plus

در ابتدا افزونه را نصب و فعالسازی کنید، پس از فعالسازی به متو تنظیمات در پنل مدیریت وردپرس خود بروید و گزینه TOC را مشاهده خواهید کرد. وارد صفحه تنظیمات شوید.

تنظیمات افزونه table of contents plus

در بخش position مکان جدول را تعیین میکنیم، در بخش بعدی میتوانیم  زمان فعال شدن جدول محتوا را با مشخص کردن تعدداد هدینگ تعیین کنید که برای مطالب خود لیست فهرست ایجاد کنید، همچنین میتوانید هر برگه، نوشته و دسته بندی را به طور جداگانه فهرست بندی کنید. در بخش heading text عتوان جداول را مشخص کنید، و در بخش Appearance ظاهر جدول و عرض و… را مشخص کنید. در پایین صفحه در بخش advance تنظیمات متفاوتی است که در صورت دلخواه میتوانید لحاظ کنید، در آخر موارد اعمال شده را ذخیره کنید و نتیجه را مشاهده کنید.

بخش ظاهر جدول محتوا

با این افزونه در سایت خود می توانید فهرستی از مطالب موجود در هر برگه را در همان صفحه ایجاد کنید، و بازدیدکنندگان دسترسی آسان یه مطالب سایت داشته باشند. همچنین می توانید  sitemap گرافیکی مانند فهرست بندی ویکی پدیا ایجاد کنید، کافی است یک برگه بسازید و [sitemap] را در قسمت متن آن صفحه بنویسید و ذخیره کنید یعنی در نقشه سایت می توانید لیست کاملی از تمامی صفحات و موضوعات سایتتان را به صورت فهرست به وجود بیاورید.