قسمت ۶ : مدیریت برگه های وردپرس

تفاوت نوشته ها و برگه ها در وردپرس
در یک جمله : برگه ها برای ایجاد صفحات ثابت و نوشته های وردپرس برای بروزرسانی سایت و قرار دادن مطالب در سایت وردپرسی بکار می رود.
در کل از برگه ها برای ایجاد صفحات فرود ، ساخت صفحه تماس با ما ، صفحه درباره ما ، صفحه نقشه گوگل و … استفاده می کنیم.

برگه در وردپرس برای این به کار می آید که تا شما بتوانید مثلآ درباره شرکت یا سایت یا محل کار  خود توضیحی بدهید . در کل فرق نوشته با برگه در این هست که نوشته برای درج مقالات ، اخبار و مطالب جدید در سایت شما بکار می رود اما برگه برای درج محتوای ثابت و بدون نیاز به بررسی و تغییر و دسته بندی می باشد. شما از این قسمت می توانید استفاده لازم رو ببرید.
مدیریت برگه ها در وردپرس

برای مدیریت برگه های وردپرس مثل همیشه از آدرس yoursite.ir/wp-admin وارد پنل مدیریت سایت خود شده و از ستون سمت راست وردپرس روی برگه ها > همه برگه ها کلیک کنید.

دقیقا مثل بخش نوشته ها در در جلسه قبلی آموزش دادیم ، بخش همه برگه ها هم ساختاری مثل بخش همه نوشته ها دارد. می توانید از اینجا برگه ها را ویرایش کنید. نام آنها را تغییر دهید و یا برگه ها را پاک کنید.

برای رفتن به قسمت برگه ها اول باید وارد پیشخوان یا پنل مدیریت سایت خود بروید  و به قسمت برگه ها و زیر مجموعه افزودن برگه کلیک کنید .

عنوان برگه

در قسمت بالا که می بینید باید عنوان برگه خود را باید تایپ کنید تا در سایت شما نمایش داده شود برای مثال اگر شما برگه درباره ما را بسازید در سایت شما به نام درباره با نمایش داده می شود و در قسمت زیر عنوان صفحه یک قسمتی به نام پیوند یکتا وجود دارد که شما می توان آن را تغییر دهید تا آدرس صفحه شما همان پیوند که ساختید باشد.

متن برگه

در قسمت بالا  که می بینید می توانید متن مورد نظر خود را بنویسید تا در وبسایت شما به نمایش بگذارد

افزودن عکس و ویدیو به برگه

برای افزودن تصویر و ویدیو می توانید روی دکمه افزودن پرونده چند رسانه ای کلیک کنید. در قسمت افزودن پرونده چند رسانه ای می توانید در برگه خود عکس های زیادی بگذارید برای قرار دادن عکس بر روی عکس کلیک کرده و بر روی گذاشتن در برگه کلیک کنید تا عکس مورد نظر شما در برگه نمایش داده شود.

و در نهایت برای انتشار برگه روی دکمه انتشار در سمت چپ صفحه کلیک کنید.

برای مدیریت برگه ها می توانید از قسمت برگه ها زیر مجموعه و قسمت همه برگه ها برگه مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی دکمه ویرایش کلیک کنید و برگه خود را ویرایش دهید.

نکته: با نصب برخی قالب ها و افزونه ها ممکن است بخش های بیشتری به برگه سایت شما اضافه شود. مثلا با نصب قالب انفولد فارسی بخش ویرایشگر دیداری هم به برگه های شما اضافه خواهد شد.