آموزش درون ریزی در وردپرس

آموزش درون ریزی در وردپرس

غالباً به انضمام قالب های ویژه وردپرس، فایل دمو هم عرضه می شود تا بتوانید به سرعت سایت خود را شبیه دمو آنلاین درآورید. در این مطلب آموزش درون ریزی در وردپرس به صورت کامل برای شما توضیح داده خواهد شد.

 پس از نصب قالب و افزونه های ضروری قالب اعمال زیر را انجام دهید:

۱-  افزونه wordpress importer را نصب و فعال کنید. (لینک دانلود افزونه در انتهای مطلب موجود است)

۲- از پنل وردپرس به مسیر “ابزارها > درون ریزی” بروید.

۳-  WordPress را انتخاب نمایید.

۴-  با زدن دکمه Browse فایل Xml همراه قالب که در پوشه Demo بود را انتخاب کنید و سپس دکمه “بارگزاری پرونده و درون ریزی آن” را بزنید.

۵-  تیک گزینه Download and import file attachments را بزنید (این کار برای ایمپورت شدن عکس ها می باشد) و سپس دکمه Submit را بزنید تا عملیات درون ریزی شروع شود.

حالا باید کمی صبر کنید تا ایمپورت کامل شود. اگر تیک گزینه attachments را زده باشید باید بیشتر صبر کنید چون باید عکس های موجود در دمو که معمولا حجمی حدود ۳۰ تا ۵۰ مگابایت را دارند نیز برای شما بارگزاری شود.

در صورت کامل شدن فرآیند ایمپورت صفحه زیر برای شما نمایش داده خواهد شد:

۶-  برای تنظیم کردن صفحه اصلی به مسیر ” تنظیمات >خواندن ” بروید و یک برگه برای صفحه اصلی تنظیم کنید. هر برگه ای را می توانید برای صفحه اصلی تنظیم کنید. ما معمولا برای دمو اسم برگه ای که برای صفحه اصلی دمو آنلاین تنظیم میکنیم ” صفحه اصلی ” می گذاریم بنابراین اگر شما هم می خواهید همان صفحه ای که برای صفحه اصلی سایت در دمو آنلاین تنظیم شده است برای صفحه اصلی خود تنظیم کنید باید برگه ” صفحه اصلی ” را انتخاب نمایید. بعد از انتخاب برگه تنظیمات را ذخیره کنید.

۷- در مرحله بعد باید منوی اصلی سایت را تنظیم کنید. اگر منو تنظیم نشود تمام برگه ها در جایگاه منو نمایش داده می شوند که ظاهر نامناسبی دارد. برای تنظیم منو به مسیر ” نمایش >فهرست ها ” بروید و منوی سایت را تنظیم کنید. از آنجا که منو نیز همراه دمو ایمپورت می شود فقط کافی است تا شما تیک گزینه ای با عنوانی مشابه با “منوی اصلی” یا “Main Menu”  را که در انتهای آیتم های اضافه شده به منو است، بزنید تا همان فهرست برای جایگاه منوی اصلی قالب تنظیم شود. ممکن است که قالب دارای چندین جایگاه برای منو باشد که در این صورت می توانید منوهای دیگر را نیز برای سایر جایگاه ها تنظیم نمایید.

۸- در قالب هایی که از اسلایدر روولوشن و یا لایر اسلایدر در دموی آن ها استفاده شده، فایل دموی آن ها را نیز همراه قالب ارائه شده که بهتر است نصب نمایید تا دمو دقیقا کامل شود. فایل دموی اسلایدر از نوع zip است که در پوشه Demo قرار دارد. برای نصب دموی اسلایدر از تنظیمات اسلایدر می توانید اقدام نمایید و دموی اسلایدر را Import کنید. اگر چندین دمو برای اسلایدر در پیشنمایش ساخته شده باشد تمام انها را به صورت فایل های zip در پوشه Demo قرار داده شده است

ایمپورت دموی روولوشن اسلایدر:

۱- به تنظیمات اسلایدر بروید.

۲- دکمه Import Slider را بزنید.

۳-  از پنجره ای که باز میشود با زدن دکمه Browse فایل دموی اسلایدر که یک فایل zip است را انتخاب کنید و دکمه Import Slider را بزنید تا ایمپورت شود.

ایمپورت دموی لایر اسلایدر:

۱- به تنظیمات اسلایدر بروید.

۲-  در بخش Import & Export Sliders با زدن دکمه Browse فایل دموی اسلایدر را که یک فایل zip است انتخاب کنید و سپس دکمه Import را بزنید تا ایمپورت گردد.

ممکن است در هنگام اجرای مرحله ۵ چندین مورد از گزینه ها در هنگام ایمپورت شدن Fail شود که این مورد اشکالی ندارد. این مورد میتواند به دلیل نصب نبودن افزونه فروشگاهی ووکامرس و تلاش برای ایمپورت محصولات دمو و یا وجود فایل ها و محتوای تکراری باشد که اشکالی ندارد. اگر در انتها پیغام All Done نوشته شد میتوانید مطمئن باشید که ایمپورت کامل انجام شده است.

دانلود آخرین نسخه افزونه wordpress importer از مخزن وردپرس